Jak zadbać o wyciszanie samochodu?

Wytłumienie bagażnika
Wyciszenie samochodu to kwestia niezwykle ważna, bez względu na typ pojazdu. Właściwe zadbanie o tę kwestię sprawia, że podróżowanie staje się o wiele przyjemniejsze i wygodniejsze. Chcąc zadbać o odpowiednie wyciszenie samochodu, należy skupić się na wszystkich najważniejszych elementach, które mogą przepuszczać dźwięki z zewnątrz. Tylko kompleksowe podejście do tego zagadnienia pozwoli rozwiązać problem raz na zawsze. Możesz zacząć od bagażnika, gdzie najczęściej stosuje się specjalne pianki wyciszające. Wytłumienie bagażnika jest priorytetem – ten element nadwozia zwykle przepuszcza najwięcej dźwięków w czasie jazdy i odpowiada za zmniejszenie komfortu. Pamiętaj, że poszczególne pianki wyciszające posiadają inne właściwości akustyczne. Zapoznaj się z ich specyfikacją przed zakupem.

Wytłumienie komory silnika
Kolejnym ważnym etapem wyciszenia pojazdu jest odpowiednie wytłumienie komory silnika skąd dochodzą dźwięki wynikające z pracy samochodu. W tym przypadku również sprawdzi się odpowiednia pianka wyciszająca. Jej zaletą jest elastyczność oraz prosty montaż – z tego powodu jest polecana przez klientów. Dźwiękochłonne właściwości pianki są niezwykle silne, dlatego po zamontowaniu efekty wyczuwalne są już podczas pierwszej przejażdżki. Odpowiednie wytłumienie komory silnika to punkt obowiązkowy jeżeli wyciszenie samochodu w Twoim przypadku stoi na niskim poziomie. Pianki dodatkowo chronią przed wchłanianiem wilgoci z powietrza, redukują rozwój bakterii, w tym pleśni. Wytłumienie komory silnika okazuje się być szczególnie przydatnym zabiegiem w przypadku pojazdów z motorem typu diesel. Nierzadko jednak montuje się je również w samochodach benzynowych.

Wytłumienie podłogi i drzwi
W przypadku wytłumienia podłogi i drzwi także można wykorzystać piankę, jednak dobrym rozwiązaniem może okazać się również mata wyciszająca, czyli tak zwany filc akustyczny. Zastosowanie tego materiału pozytywnie wpływa na wyciszenie samochodu – matę instalować możesz w momencie wymiany głośników lub innego sprzętu car audio, aby zaoszczędzić nieco pracy. Często mają charakter samoprzylepny, są lekkie i elastyczne, ale gwarantują skuteczne pochłanianie dźwięków. Zapewniają prosty montaż, do którego nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy. Wiele osób dbając o wyciszenie samochodu decyduje się na instalację mat wyciszających w podsufitce, desce rozdzielczej, czy nadkolach wewnętrznych. Pamiętaj, że jeżeli chcesz zadbać o wyciszenie podłogi i drzwi lub innego elementu pojazdu, wszystkie potrzebne ku temu materiały zamówisz w naszym sklepie internetowym. Jesteśmy profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem!