Wycieraczki samochodowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wycieraczki samochodowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Wycieraczki są obowiązkowym elementem każdego pojazdu. Przydatne zarówno w okresie zimowym, jak i letnim. Pozwalają uzyskać maksymalną widoczność w czasie deszczu bądź opadów śniegu. Warto zdecydować się na model, który będzie odpowiedni do Twojego samochodu, dlatego podczas zakupu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Najlepiej wybrać wycieraczki dedykowane do danego samochodu, aby idealnie pasowały do poszczególnego modelu.

Dopasuj wycieraczki samochodowe
Jeżeli aktualnie jesteś w trakcie poszukiwań wycieraczek samochodowych, zwróć uwagę na to, jakie modele są dedykowane do Twojego pojazdu. Nie każda wersja będzie pasować - pamiętaj o tym! Poszukaj wycieraczek, które zostały wyprodukowane właśnie do Twojego samochodu, ewentualnie skorzystaj z uniwersalnych odpowiedników o właściwym rozmiarze, pasującym do pojazdu, który użytkujesz.

Trwałość wycieraczek samochodowych
Zwróć uwagę na to, jak trwałe są poszukiwane przez Ciebie wycieraczki samochodowe. Możesz poczytać informacje na forach lub zapytać znajomych. Jeżeli jeździsz w dłuższe trasy, na przykład między miastami lub poza granicę Polski, lepiej zdecydować się na solidne wycieraczki niż tanie zamienniki. Dodatkowo, warto pamiętać o wymianie zużytych produktów - zwykle wycieraczki wytrzymują około rok. Gdy gumowa powierzchnia ulegnie starciu się, Twoje szyby będą zanieczyszczone mimo przecierania ich wycieraczkami, dlatego wyeksploatowane modele należy wyrzucić, aby następnie zamontować nowe. Dobranie właściwych produktów to nie tylko wygoda oraz estetyka, ale i bezpieczeństwo. Szczególnie w czasie szybkiej jazdy, między innymi po autostradach, wycieraczki samochodowe odgrywają kluczowe znaczenie. Zużyte wersje nie poradzą sobie z nadmiarem cieczy i śniegu znacznie obniżając widoczność.

Jak dbać wycieraczki samochodowe?
Pamiętaj, że odpowiednie czyszczenie wycieraczek wydłuża ich żywotność. Wystarczy mieć ze sobą szmatkę (najlepiej w bagażniku), która posłuży do czyszczenia tych przedmiotów. Najlepiej robić to zaraz po umyciu samochodu na myjni, wówczas wycieraczki są mokre, więc brud i zanieczyszczenia bez żadnych problemów zostaną usunięte z powierzchni wycieraczek. Wówczas gumy stają się czyste, mogą być więc używane dłużej oraz efektywniej. Dodatkowo, uważaj na mrozy w okresie zimowym. Jeśli na szybie znajduje się choćby cienka warstwa lodu, unikaj używania wycieraczek. Poczekaj aż całość odmarznie, po czym z lodu zrobi się ciecz. Wtedy możesz przetrzeć szybę wycieraczkami. Niestety lód ściera gumę wycieraczek zużywając je lub powodując natychmiastowe uszkodzenia.