0

Informacje o DAB+ w Polsce

Informacje od Pioneer-Polska

W chwili obecnej (listopad 2012r.) na terenie Poski Firma EMITEL nadaje WYŁĄCZNIE !!! testowe transmisje programów Polskiego Radia w technologii DAB+ w śródmieściu Warszawy, a także w innych wybranych regionach Polski (źródło: satkurier.pl ; satkurier.pl DAB+)
 
Obecny skład multipleksu MUX 1: 
  •  Polskie Radio Program 1
  •  Polskie Radio Program 2 
  •  Polskie Radio Program 3
  •  Radio Dla Ciebie
  •  Radio Kielce

 DAB już w Polsce (październik 2013) 

Polskie Radio rozpoczęło nadawanie programów radiowych w cyfrowej technologii DAB+ (Digital Audio Broadcasting). Na razie w Warszawie i Katowicach, ale są też konkretne plany rozwojowe dla reszty kraju na najbliższe lata (info w załączeniu). W związku z tym do naszej oferty wprowadzamy samochodowe radia z wbudowanym tunerem DAB+. Dla wyjaśnienia dodamy, iż oferowane przez Pioneer’a radioodtwarzacze  są odbiornikami hybrydowymi, które mają wbudowany zarówno tuner cyfrowego radia DAB+  jak i analogowy tuner radiowy AM/FM RDS ,a zatem mogą „pracować” w obu technologiach i nie stają się bezużyteczną zabawką na obszarach nie objętych sygnałem DAB (wystarczy wówczas przełączyć źródło na FM i dalej "gra muzyka") ,a także ustawienia DAB pozwalają na automatyczne „przeskoczenie” odbioru danej stacji z DAB na FM jeśli sygnał DAB zanika, a wręcz przeciwnie są przyszłościowym radiem, którego nie będzie trzeba zmieniać, gdy sygnał DAB będzie emitowany na terenie całego kraju. 
 
DAB+ to nie tylko znakomita, cyfrowa jakość sygnału audio, ale także dodatkowe możliwości i usługi w przyszłości. Już teraz radia z DAB+ oferują wyjątkowe funkcje jak: Time Shift (czyli możliwość cofnięcia odsłuchiwanej audycji, jeśli z jakiś względów czegoś nie usłyszeliśmy lub chcemy przesłuchać ponownie) czy Live Pause (czyli możliwość zatrzymania odsłuchiwanej audycji, np. gdy rozmawiamy przez telefon). Podczas cofania i pauzowania radioodtwarzacz wykorzystuje bufor pamięci, którego pojemność zależy od jakości w jakiej nadawany jest sygnał czyli od bit rate i maksymalnie wynosi 5 minut dla sygnału 192 kbps.
 
Na ten moment do oferty wprowadzamy 2 modele radioodtwarzaczy:
 
Pioneer DEH-X6600DAB oraz Pioneer DEH-X8500DAB
 
W krótce rozszerzymy naszą ofertę odbiorników z DAB+ o 2-DINową stację multimedialną AVH-X3600DAB. Do odbioru cyfrowego radia DAB+ konieczna jest opcjonalna antena DAB (pasywna lub aktywna). Pioneer do swoich modeli oferuje aktywną antenę:
CA-AN-DAB.001 

 


Kontakt ze sklepem

Informujemy, że jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.