Ładowarki samochodowe - jak wybrać?

Ładowarki samochodowe - jak wybrać?
Bardzo często jadąc samochodem wykorzystujemy nasz telefon komórkowy. Oczywiście pisanie treści SMSów lub rozmiawianie jest niebezpieczne, na dodatek niezgodne z prawem, aczkolwiek urządzenia te najczęściej służą nam do czegoś kompletnie innego. Telefony komórkowe po połączeniu z internetem mogą zastąpić nawigację GPS lub płytę z ulubioną muzyką. Niestety podczas dłuższych tras, bateria może ulec wyczerpaniu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą ładowarki samochodowe, które poradzą sobie z tym problemem. Dzielimy je na dwa podstawowe rodzaje: USB oraz indukcyjne.

Ładowarki samochodowe USB
Klasycznym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest ładowarka USB, która ma charakter uniwersalny. Dostępna jest w formie złącza do zapalniczki samochodowej, gdzie wystarczy wpiąć dodatkowy kabel od ładowarki, aby zasilić telefon komórkowy. To modele kompatybilne z urządzeniami typu iPad, iPhone, tablety oraz smartfony z oprogramowaniem Windows lub Android. Raz zakupiona uniwersalna ładowarka USB jest w stanie naładować każde urządzenie, wystarczy wpiąć stosowny kabel. Poszczególne egzemplarze dają możliwość jednoczesnego ładowania nawet dwóch urządzeń, zależnie od wersji. Warto przypomnieć, że ładowarka USB jest stosunkowo tania, a mimo to pasuje do wszystkich telefonów oraz każdego samochodu. Należy wybrać firmowy model, nie zamiennik nieznajomego pochodzenia, aby proces ładowania urządzenia był w stu procentach bezpieczny i szybki.
 

Ładowarki samochodowe indukcyjne
Alternatywą dla ładowarek USB są produkty indukcyjne, które umożliwiają naładowanie baterii nieco wygodniej, jednak mają one o wiele węższe zastosowanie. Do korzystania z wersji indukcyjnej potrzebujesz telefonu obsługującego taki sposób ładowania baterii. Egzemplarze można mocować na przykład w uchwycie, w miejscu na kubek, bądź w innej specjalnie wyznaczonej lokalizacji. Każdy model posiada indywidualny sposób montażu, dlatego warto zapoznać się z informacjami na ten temat. Przy wykorzystywaniu tego typu urządzeń zawsze masz pod kontrolą stan baterii w telefonie. Ładowarki indukcyjne to funkcjonalne i nowoczesne gadżety, które dają także wizualny efekt w Twoim samochodzie - pamiętaj jednak, że w tym przypadku większość ładowarek indukcyjnych ma charakter dedykowany. Zostały więc zaprojektowane do funkcjonowania w danym modelu samochodu - nie są to urządzenia uniwersalne. Musisz dobrać właściwy egzemplarz zależnie od pojazdu, tak aby ładowarka była w pełni kompatybilna. Wówczas możesz zainstalować osprzęt, aby ładowanie baterii stało się w pełni komfortowe